Založ si blog

Ľudia sú len kontext

Niekedy si čítam svoje staré príbehy a myslím pri tom na teba. Prenášam sa v čase a priestore do toho, o čom sme sa vtedy rozprávali a aké vzdušné zámky sme spolu dokázali postaviť. Nikto iný by to nedokázal. Keby to bolo na pláži a boli to hrady z piesku, na toto múzeum nonsensu by sa chodili pozerať ľudia z celého sveta.

Nemyslieť na teba je náročná disciplína. Ale zvládam ju každý deň lepšie. Spoznávam ľudí, ktorí sa ti podobajú a nahováram si, že aj môj pocit z nich bude podobný. A čím bližšie sa ku mne snažia dostať, tým menej im verím, že to myslia vážne. Došlo mi, že v tomto ty žiješ celý život. Nebudem ťa ľutovať, lebo to nemáš rád. Čo je zvláštne, lebo tvoj život je vskutku poľutovaniahodný.

Ľudia si myslia, že byť delulu je nový trend. Že až teraz sa stalo, že si ženy začali uvedomovať, že žijú v ilúzii niečoho, čo neexistuje, ale realita v ich živote nemá žiadne miesto. Napríklad: ,,Ak nevolá, tak má určite veľa roboty“. No neviem… Elon Musk má 10 detí a 12 firiem a aj tak stíha písať statusy na twitter, čiže… Being delulu is not the solulu. Abso-fucking-lulu.

Občas je to ťažké. Myslieť si, že si len nedospelý sadistický kretén s nediagnostikovanou narcistickou poruchou. Mávam také stavy, keď tomu verím a potom také, keď na mňa TikTokové tarot readerky rozprávajú a trvajú na tom, že ak to vidím, tak si rozhodne moja spriaznená duša. Môj názor osciluje niekde medzi prozápadnými psychológmi hovoriacimi o love bombingu a čínskymi sociálnymi sieťami, ktoré sa snažia moju pozornosť rozptýliť a namiesto myšlienok na teba mi ponúkajú… myšlienky na teba.

Snažiť sa ťa nahradiť nebolo ako replacnuť obrázok v prezentácii. Aj keď, vieš dobre, ako dlho trvá, kým si vyberieš vo fotobanke správny obrázok košíka s ovocím, aby si odprezentoval ovocné dni svojmu mladému a dynamickému kolektívu… A toto bolo ešte náročnejšie. Lebo moje očakávania nemajú konca. Z dlhého listu požiadaviek na novú lásku môjho života, spomeniem len: gramatická korektnosť, politická nekorektnosť, maximálne jedna manželka, ktorá o ničom nevie a fotky z fitka k rannej káve ako denný štandard.

Nakoniec si ale človek uvedomí, že nebolo čo nahrádzať. Že to pekné, zábavné, múdre a atraktívne v tebe som bola iba ja. Že každý skvelý deň, ktorý sme spolu strávili, bola moja zásluha. Že tá láska, o ktorej sme spolu toľko hovorili, bola tiež len moja. Kde inde si myslíš, že by si ju asi vzal? Keby som nebola povrchná piča s hlboko spirituálnym cítením, nikdy by som sa nenechala namotať na to, že najkrajší chlap na svete sa okolo mňa točí už tak 5 životov, 11 mesiacov a 23 dní. Ale poznáme ma, ak niečo môžem vyhnať do krajnosti, nikdy si nenechám túto možnosť ujsť.

Prečítala som si všetko, čo som o tebe kedy napísala. A uvedomila som si, že sa za celé tie roky nič nezmenilo. Ani o milimeter. Točíme sa v slučke a zažívame stále to isté. Ty pred sebou utekáš, ja čakám. Ty utekáš predo mnou, ja čakám. A neviem, kedy je správna chvíľa ti povedať, že čakám… kým dostaneš rozum. Lebo som o toľko múdrejšia ako ty, že ma to až mrzí. Často si mal pocit, že pre mňa nie si dosť dobrý. To je síce pravda, ale prečo sa nesnažíš byť lepší? Lebo nie som priorita? Jáj. No šak aj skôr si mohol povedať…

Je mi smiešne, aký vieš byť dosratý z jedného malého dievčaťa. Čo si myslíš, že sa ti stane, keď ma pozdravíš? Môj vnútorný démon ti rozopne nohavice a dá si tvoje gule do smoothie? Nič také sa neudeje, stále odmietam jesť zdravo. Možno si len pamätáš, že vydesení chlapi ma nevzrušujú a nechceš si nechať znova ťať do toho nabubralého ega. Ako zanietený šovinista to, samozrejme, chápem. Prejdeme to mlčaním, dobre?

Som dosť unavená. Nechce sa mi behať ani písať. Nechce sa mi ani variť. A vo vzácnych chvíľach, keď spím dlhšie ako dve hodiny, sa mi sníva, že na mňa rozprávaš. Počujem ťa, cítim ťa a hystericky ťa odmietam ako traumatizovaná obeť choromyseľného sociopata. Čosi ako Britney Spears. Nie, žeby som ťa tak veľmi chcela alebo ťa tak veľmi neznášala. Ja len nechcem znova zažiť stav, že ťa tak vydesí, že by si sa mohol zachovať ako tvoj foter, až sa zachováš ako môj… Whos daddys good girl now?

Si šarlátové písmeno vypálené do mojich bedier. Lebo tam mávajú crazy bitches kérky. Pred rokmi si sa spýtal, čo od teba chcem a ja som to nevedela vtedy a neviem to ani dnes. Možno preto, že od teba nič nechcem. A nikdy som od teba nič nechcela. Vlastne… to preto si mi nikdy nič nedal? Lebo som nič nechcela? Fascinujúce! Na to, ako veľmi si sa bál, čo všetko od teba chcem a vytváral si fiktívne záväzky vo vnútri svojej hlavy, je to vcelku šokujúce zistenie.

Jedného dňa sa stretneme, lebo taký náš život už skrátka je. Vrazíme do seba kdesi na ulici čumiac do mobilu a ty už nebudeš môcť uhnúť, aby si mi povedal, čo sa to tu kurva deje. Počkám si na ten deň a budem mať pripravený zoznam otázok, na ktoré už odpoveď poznám, len chcem vedieť, ako veľmi si ochotný mi klamať.

Hej, tiež sa neviem dočkať…

Bež ako o život

11.06.2024

Nerada mením svoje zvyky. Keď sa v niečom udomácnim, očakávam, že to tak zostane navždy. Či už ide o vzťahy, jedlo alebo bežecké trate. Keď som pred rokom naposledy bežala po tejto dráhe, položila som donuty na smetiak a rozlúčila sa s Filipom. Jeho žene sa nepáčilo, že chodí behať s niekým, kto má prsia, tak sa prišiel rozlúčiť. Je to valídny argument. Nebola som [...]

Sláva víťazom

14.04.2024

Dvere za posledným narušeným chudákom sa zatvorili a Timo si unavene sadol do kresla na recepcii. Bezprízorne sa díval von. Bolo tam úplné ticho, iba jemné pradenie vonnej lampy rušilo naše bezrečie. Pozerala som sa pred seba a nad čímsi premýšľala. Nespomínam si už nad čím, mala som celkom prázdnu hlavu. Nemám rada, keď sa to deje. Vadí mi to. Ak môj mozog nemá [...]

Koniec sveta

01.04.2024

Mám slabosť pre miesta, kde zastal čas. Také, kde neexistuje sentiment minulosti, ani ťažoba budúcnosti. Miesta, ktoré sú iba tu a iba teraz. Nájdete ich, keď budete kráčať naboso po mokrom piesku a zarývať sa doň pätami. Jedno také poznám. Vždy, keď tam prídem, ocitnem sa v bubline dokonalého Teraz. Nikdy tam nikto nie je, len ja a chlap, ktorý býva na útese celkom [...]

Francúzsko, Paríž

Vo Francúzsku pobodali vojaka hliadkujúceho pred olympiádou

16.07.2024 07:35

Udialo sa tak niekoľko dní pred otváracím ceremoniálom olympijských hier.

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová

Nemecko zakázalo extrémistický časopis, urobilo tiež raziu vo filmovej spoločnosti

16.07.2024 07:22

Faeserová zároveň zakázala aj činnosť spoločnosti Conspect Film GmbH, ktorá sa zaoberá výrobou a distribúciou filmov a videí.

Donald Trump, ucho, obväz

Trump s obviazaným uchom na zjazde Republikánskej strany, ľudia skandovali bojuj

16.07.2024 07:00

Keď Trump vkročil do haly v Milwaukee, kde sa zjazd koná, prítomní skandovali "Bojuj! Bojuj! Bojuj!" a zaťali ruky v päste.

dron

Milión dronov za rok? Na Rusov sa v ukrajinských pivniciach pripravuje armáda strojov

16.07.2024 06:38

Námestník ukrajinského ministra pre digitalizáciu chce, aby Ukrajinci vyrábali za rok milióny dronov.

kontroverza

I know the voices in my head aren’t real, but sometimes their ideas are absolutely awesome.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 321
Celková čítanosť: 950941x
Priemerná čítanosť článkov: 2962x

Autor blogu

Odkazy