Založ si blog

Ľudia sú len kontext

Niekedy si čítam svoje staré príbehy a myslím pri tom na teba. Prenášam sa v čase a priestore do toho, o čom sme sa vtedy rozprávali a aké vzdušné zámky sme spolu dokázali postaviť. Nikto iný by to nedokázal. Keby to bolo na pláži a boli to hrady z piesku, na toto múzeum nonsensu by sa chodili pozerať ľudia z celého sveta.

Nemyslieť na teba je náročná disciplína. Ale zvládam ju každý deň lepšie. Spoznávam ľudí, ktorí sa ti podobajú a nahováram si, že aj môj pocit z nich bude podobný. A čím bližšie sa ku mne snažia dostať, tým menej im verím, že to myslia vážne. Došlo mi, že v tomto ty žiješ celý život. Nebudem ťa ľutovať, lebo to nemáš rád. Čo je zvláštne, lebo tvoj život je vskutku poľutovaniahodný.

Ľudia si myslia, že byť delulu je nový trend. Že až teraz sa stalo, že si ženy začali uvedomovať, že žijú v ilúzii niečoho, čo neexistuje, ale realita v ich živote nemá žiadne miesto. Napríklad: ,,Ak nevolá, tak má určite veľa roboty“. No neviem… Elon Musk má 10 detí a 12 firiem a aj tak stíha písať statusy na twitter, čiže… Being delulu is not the solulu. Abso-fucking-lulu.

Občas je to ťažké. Myslieť si, že si len nedospelý sadistický kretén s nediagnostikovanou narcistickou poruchou. Mávam také stavy, keď tomu verím a potom také, keď na mňa TikTokové tarot readerky rozprávajú a trvajú na tom, že ak to vidím, tak si rozhodne moja spriaznená duša. Môj názor osciluje niekde medzi prozápadnými psychológmi hovoriacimi o love bombingu a čínskymi sociálnymi sieťami, ktoré sa snažia moju pozornosť rozptýliť a namiesto myšlienok na teba mi ponúkajú… myšlienky na teba.

Snažiť sa ťa nahradiť nebolo ako replacnuť obrázok v prezentácii. Aj keď, vieš dobre, ako dlho trvá, kým si vyberieš vo fotobanke správny obrázok košíka s ovocím, aby si odprezentoval ovocné dni svojmu mladému a dynamickému kolektívu… A toto bolo ešte náročnejšie. Lebo moje očakávania nemajú konca. Z dlhého listu požiadaviek na novú lásku môjho života, spomeniem len: gramatická korektnosť, politická nekorektnosť, maximálne jedna manželka, ktorá o ničom nevie a fotky z fitka k rannej káve ako denný štandard.

Nakoniec si ale človek uvedomí, že nebolo čo nahrádzať. Že to pekné, zábavné, múdre a atraktívne v tebe som bola iba ja. Že každý skvelý deň, ktorý sme spolu strávili, bola moja zásluha. Že tá láska, o ktorej sme spolu toľko hovorili, bola tiež len moja. Kde inde si myslíš, že by si ju asi vzal? Keby som nebola povrchná piča s hlboko spirituálnym cítením, nikdy by som sa nenechala namotať na to, že najkrajší chlap na svete sa okolo mňa točí už tak 5 životov, 11 mesiacov a 23 dní. Ale poznáme ma, ak niečo môžem vyhnať do krajnosti, nikdy si nenechám túto možnosť ujsť.

Prečítala som si všetko, čo som o tebe kedy napísala. A uvedomila som si, že sa za celé tie roky nič nezmenilo. Ani o milimeter. Točíme sa v slučke a zažívame stále to isté. Ty pred sebou utekáš, ja čakám. Ty utekáš predo mnou, ja čakám. A neviem, kedy je správna chvíľa ti povedať, že čakám… kým dostaneš rozum. Lebo som o toľko múdrejšia ako ty, že ma to až mrzí. Často si mal pocit, že pre mňa nie si dosť dobrý. To je síce pravda, ale prečo sa nesnažíš byť lepší? Lebo nie som priorita? Jáj. No šak aj skôr si mohol povedať…

Je mi smiešne, aký vieš byť dosratý z jedného malého dievčaťa. Čo si myslíš, že sa ti stane, keď ma pozdravíš? Môj vnútorný démon ti rozopne nohavice a dá si tvoje gule do smoothie? Nič také sa neudeje, stále odmietam jesť zdravo. Možno si len pamätáš, že vydesení chlapi ma nevzrušujú a nechceš si nechať znova ťať do toho nabubralého ega. Ako zanietený šovinista to, samozrejme, chápem. Prejdeme to mlčaním, dobre?

Som dosť unavená. Nechce sa mi behať ani písať. Nechce sa mi ani variť. A vo vzácnych chvíľach, keď spím dlhšie ako dve hodiny, sa mi sníva, že na mňa rozprávaš. Počujem ťa, cítim ťa a hystericky ťa odmietam ako traumatizovaná obeť choromyseľného sociopata. Čosi ako Britney Spears. Nie, žeby som ťa tak veľmi chcela alebo ťa tak veľmi neznášala. Ja len nechcem znova zažiť stav, že ťa tak vydesí, že by si sa mohol zachovať ako tvoj foter, až sa zachováš ako môj… Whos daddys good girl now?

Si šarlátové písmeno vypálené do mojich bedier. Lebo tam mávajú crazy bitches kérky. Pred rokmi si sa spýtal, čo od teba chcem a ja som to nevedela vtedy a neviem to ani dnes. Možno preto, že od teba nič nechcem. A nikdy som od teba nič nechcela. Vlastne… to preto si mi nikdy nič nedal? Lebo som nič nechcela? Fascinujúce! Na to, ako veľmi si sa bál, čo všetko od teba chcem a vytváral si fiktívne záväzky vo vnútri svojej hlavy, je to vcelku šokujúce zistenie.

Jedného dňa sa stretneme, lebo taký náš život už skrátka je. Vrazíme do seba kdesi na ulici čumiac do mobilu a ty už nebudeš môcť uhnúť, aby si mi povedal, čo sa to tu kurva deje. Počkám si na ten deň a budem mať pripravený zoznam otázok, na ktoré už odpoveď poznám, len chcem vedieť, ako veľmi si ochotný mi klamať.

Hej, tiež sa neviem dočkať…

Patchworková rodina

01.10.2023

Niekto by povedal, že stať sa macochou je ťažké. A ja netvrdím, že je to najľahšia vec, aká sa mi v živote stala, ale ak by som si mala vybrať akékoľvek dve deti, ktoré nevyšli zo mňa, ale milujem ich, ako keby áno, boli by to tieto. Takže ak sa pýtate, či to za to stálo – nepochybne. Patchworková rodina je sociologický pojem, ktorý vznikol len nedávno a mne sa [...]

Kráľovná chaosu

30.09.2023

Nikdy som nechcel deti. A som rád, že ani moja žena nie. Hovorili sme si, že to necháme na prírodu, ale v skutočnosti sme ich nikdy nechceli. A príroda v tom, evidentne, bola s nami za jedno. Keď som si ju bral, mal som 22 a ona 33. Vadilo to všetkým, okrem nás dvoch, tak sme sa na ich názory vyjebali a žijeme spolu už 18 rokov v tom najlepšom manželstve na svete. Robin som [...]

Polnočná cigareta

29.09.2023

Je pre mňa ťažké hovoriť o svojich pocitoch. Nielen preto, že som si nikdy nemyslel, že by niekoho zaujímali. Ale mať duševné poryvy v strednom veku je pre chlapa nepríjemné, nečakané a náročné. Spozoroval som, že sú na svete ľudia, u ktorých mi prejde všetko. Akékoľvek správanie. Aj také, ktoré mi neprechádza ani u mňa samého a potom sa musím mesiace masochisticky [...]

pad, lietadlo, senica

V Senici zomreli pri páde malého lietadla muži vo veku 52 a 19 rokov

02.10.2023 09:34

Prípad vyšetruje senická polícia, ktorá začala vo veci trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia.

Jakub Hankovský, Ipsos

Prečo sa exit polly tak líšili od oficiálnych výsledkov? Karty zamiešala enormná účasť

02.10.2023 09:00

Riaditeľ agentúry Ipsos vysvetľuje, prečo sa exit polly líšili.

koláž, kollár, čimeška, fico, danko, heger

Toto sú víťazi a porazení. Ako sa zmení parlament? SNS má divoký klub, Smer stálice. Vypadol Kollár, Klus aj Gyimesi

02.10.2023 08:00

V parlamente bude 90 nových poslancov, viaceré známe tváre z neho vypadnú. Danko bude musieť svoj klub ustrážiť.

Ciudad Madero

Zrútenie kostolnej strechy v Ciudad Madero si vyžiadalo deväť obetí, 50 je zranených

02.10.2023 07:48

Masívna strecha kostola sa zrútila počas prijímania eucharistie.

kontroverza

Držte kríž vysoko, nech ho vidím cez plamene😎 Píšem beletriu, nie literatúru faktu. So shut the fuck up 🫦

Štatistiky blogu

Počet článkov: 285
Celková čítanosť: 826582x
Priemerná čítanosť článkov: 2900x

Autor blogu

Odkazy