Založ si blog

Nebyť Tkačenka, nikto nevie, kto je Sima Martausová

K tejto nezmyselnej kauze sa už vyjadrili všetci, na ktorých názore vôbec nezáleží. Tak sa pridávam. Ak by tento štát neviedol katoliban, nikdy by sa nemohlo stať, že zo sarkastických komentárov na internete sa stane kauza, ku ktorej sa vyjadrujú všetci, ktorí sa vo verejnom priestore tvária ako poslední spravodliví.

Sima Martausová je slovenská speváčka a tak, ako väčšina slovenských speváčok, nemá svojou tvorbou čo povedať. Naivná, netalentovaná a kresťansky založená dievčina už roky valcuje Inchebu koncertami, na ktorých, (keby jej PR oddelenie bolo čo k čomu), by sa ako merch mali predávať ružence. O jej úspechu medzi veriacimi nemožno pochybovať. Ale majme na pamäti fakt, že sú to tí istí ľudia, ktorí si myslia, že svet bol stvorený za 6 dní a podporujú nezmyselné návrhy frigidnej Záborskej.

Vďakabohu, Peter Tkačenko je natoľko súdny, že sa za svoje vyjadrenie neospravedlnil. Pretože sa nemá za čo! O to väčšie sklamanie pre mnohých z nás bolo, keď sa za svoje komentáre k Martausovej ospravedlnil Rado Ondřejíček, ktorý roky publikuje pod pseudonymom Cynická obluda a na paškál si berie politikov, umelcov i cirkev. Takto vehementne si nasrať do huby je skutočne obludný masterpiece. A pritom všetci vieme, že ho to vôbec nemrzí, ale tlaky od šéfredaktorky SMEtiarov ho, pravdepodobne, prinútili, aby na svojom facebookovom profile uviedol najtrápnejšie ospravedlnenie, aké sme zažili od čias, keď sa Romana NechTiNejebe Tabak rajcovne kupkala v TANAPE.

Neviem, kde všetky tieto samozvané morálne autority, (od sociopatickej Hanzelovej, ktorá ešte furt nepochopila, že nerobí pre NY Times, cez prepitú Radičovú, ktorá si ani nevie zapamätať správne meno človeka, o ktorom tvrdí, že by sa viac nemal vyjadrovať k veciam verejným, až po choromyseľného Matoviča, ktorý vám v ostatnej dobe odporúča hlavne dôstojne vychovávať svoje ženy), vôbec berú tú drzosť, aby tvrdili, že z neškodných komentárov na internete je potrebné vyviesť právne dôsledky. Nejebe vám náhodou?

Aké právne dôsledky sa vyvodzovali, keď sa internet bavil na tom, že keď Zdena Studenková naposledy netípla cigu, zhorel Rím? Aké právne dôsledky boli vyvodené, keď dezoláti vo verejnom priestore nazývali Zuzu Plačkovú dílerskou filckou? A kde bol generálny prokurátor, keď fašisti vykrikovali pod domom adminov stránky Dobre. a vyhrážali sa im smrťou? Čo vtedy Maroš Žilinka robil? Písal statusy na Facebooku?

Uvedomte si, že toto nie je vystrieľanie redakcie Charlie Hebdo pre karikatúru proroka Mohameda. Toto sú internetové drísty dvoch otrávených ľudí s hudobným vkusom. Nepublikovali články na SMEčku, v ktorých by Martausovú alebo jej vierovyznanie ponižovali. Len upustili paru na svojich vlastných profiloch, pretože sloboda slova znamená, že si slobodne môžete vybrať, koho budete hejtovať. Lenže tejto krajine to nestačí. Chce cenzurovať nielen naše maternice, ale aj názory. Tak to by sme sa teda nedohodli.

Zmätená ovečka Martausová nech je rada, že jej títo chalani, nedopatrením, urobili najväčšie PR zadarmo, aké kedy mala. Nebyť ich, nikto z vás, kto nepatrí do sekty, by ani len netušil, že táto dievčina existuje. Na druhej strane – pre mnohých z nás by to bolo určite lepšie.

Žijeme v krajine kokotov. Vy všetci si to myslíte. Kokoti nás riadia, s kokotmi denne pracujeme a kokotské názory, postrehy a komentáre sa na nás denne valia z televízie aj internetu. Jediné, čo v tomto Kokotsku ako-tak funguje, je sloboda vôbec sa vyjadriť k tomu, ako veľmi kokotný tento štát a jeho občania sú.

Nenechajme si to vziať.

PS: Kristus by sa za vás všetkých hanbil. Kokoti.

Čo sa ti snívalo?

01.12.2023

Zobudila som sa s krikom a celá prepotená. Snažila som sa poriadne nadýchnuť, ale nešlo to. Bolo to ako keď zjete niečo suché a nemáte poruke vodu. Nedá sa to preglgnúť a zostane to zaseknuté kdesi v hltane. Zobudil si sa tiež. Ako vždy, keď mám zlý sen. Zasvietil si malú nočnú lampu a pohladkal ma po chrbte. Nič si sa nepýtal, len si mi podal fľašu s vodou a držal ma [...]

Nemôžem sa hnevať

27.11.2023

Povedal si, že ma budeš mať rád aj keby sa ukázalo, že som chlap. Povedal si, že ma budeš ľúbiť navždy, lebo vraj tak by to urobil každý. Prešla som za tebou pešo pol Zemegule stretávala cestou líšky, baobaby a aj ruže, rozprávala som ti o tom uprostred noci ale ty si mi do toho nečakane skočil. Vraj – prepáč, dievča, nechcel som, aby boli moje slová [...]

Nebezpečná hra

25.11.2023

Rád sa hrám. Na niekoho, aj s niekým. Je mi jedno, že som už dospelý, hranie tvorí jadro mojej osobnosti. Je mi jedno, či je to roleplay, spoločenské hry, video hry alebo šport. Mám pocit, že keď sa hrám, som zrazu akýsi múdrejší, uvoľnenejší a menej sám. Nie, že by som mal problém byť sám. Ja som sám väčšinu života a vlastne si to dosť užívam. Ale vo [...]

SR Banská Bystrica Donovaly Počasie Sneh BBX

Donovaly a Príslop sú pre kamióny uzatvorené, SHMÚ varuje pred poľadovicou

02.12.2023 11:02, aktualizované: 11:33

Horský priechod Dobšiná je zase uzavretý pre autá nad 3,5 tony.

Tomáš Belko

Slovensko v pozore. Polícia pátra po štvorročnom chlapčekovi a prosí o pomoc

02.12.2023 10:31

Nezvestný Tomáš Belko je vysoký asi 100 cm, má chudú postavu, krátke hnedé vlasy.

sneh, počasie, zima, kalamita

Štyrikrát viac nehôd, situácia na prahu kalamity. Sneh zasypal Česko

02.12.2023 10:10

Od piatku napadlo na juhu Čiech a v kraji Vysočina až 45 centimetrov snehu.

Leonardo DiCaprio

Najdivokejšie konšpirácie: Kamene sú mäkké, Walta Disneyho zmrazili, modelka zakliala DiCapria

02.12.2023 09:30

Server BuzzFeed zostavil s pomocou užívateľov serveru Reddit prehľad tých najšialenejších a najdivnejších.

kontroverza

Ľudia, čo sa pohoršujú, by sa mali polepšiť😎 Píšem beletriu, nie literatúru faktu. So shut the fuck up 🫦

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 860840x
Priemerná čítanosť článkov: 2869x

Autor blogu

Odkazy