Založ si blog

Mimozemšťan

,,Nenamotaj sa, svet je len simulácia. Nič z toho, čo vidíš a cítiš, sa naozaj nedeje,“ hovorila som si potichu, keď som mu perami prechádzala po tele, kým spal. Nadychovala som sa tej vône stále dookola. Je to môj najobľúbenejší rituál. Poznáte ho. Niekto, koho milujete, vedľa vás zaspí a vám sa otvorí celkom nový vesmír. Svet, v ktorom je absolútne ticho prerušované iba jeho dychom. Pritisnete sa mu podbruškom na kríže, prsiami k lopatkám a perami ku krčnej tepne a zhlboka sa nadýchnete. Ľavou rukou prechádzate pomaly po bruchu pod prepoteným tričkom a pravou si omotávate na ukazovák pramienok vlasov. Až sa pristihnete pri tom, že celá vaša osobnosť prijala dvojitú identitu. A je to navždy. Nie tak navždy, ako keď si to hovoria ľudia v kostole a potom zaplatia večeru 200 členom nefunkčnej rodiny. Ale naozaj navždy. Ako plasty.

,,Ty nie si skutočný,“ šepkala som mu do ucha a na moment som mala pocit, že sa pri tom usmial. ,,Ale aj tak ťa ľúbim,“ rozprávala som na neho a možno sa mi na tom páčilo práve to, že som nevedela, či ma počuje. Lebo keď také veci hovoríte niekomu, kto vás zaručene počuje, očakávate feedback. Ale ak pri tom spí, môžete mlčanie považovať za tichý súhlas, že ,,Aj ja teba“.

Vstala som a vošla do kúpeľne. V spálni bolo tridsať stupňov a vo mne asi sto. Opláchla som si tvár a dekolt a utrela sa do uteráku. Nasala som jeho vôňu a sadla si na vaňu. Chvíľu som sa dívala do zrkadla na svoj rozospatý obraz. Nespomínam si, že by som niekedy bola o piatej ráno taká krásna. Bez mejkapu a so strapatými vlasmi.
,,Mozog, tebe jebe,“ povedala som nahlas, keď som si uvedomila, že tento pocit spôsobuje iba oxytocín, vďaka ktorému si toľko ľudí myslí, že monogamia je prirodzená a svadba je najkrajší deň v ich živote. A vďaka ktorému je „rozvodový právnik“ najperspektívnejšie povolanie, aké si môžete napísať na vizitku.

Ľahla som si vedľa neho, pritúlila sa a on zamraučal. Neviem, či to bola reakcia na dotyk, alebo sa mu niečo snívalo, ale zamraučala som tiež. Automaticky. Ako keby sme komunikovali v inom jazyku. Ak niekedy bude ľudstvo komunikovať s mimozemskými bytosťami, najpravdepodobnejšie je, že jazyk bude hmatový. Možno nebudú vidieť, možno nebudú počuť, možno budú vedieť oboje, ale ich jazyk nebude pozemšťanom známy… Ale cítiť? Cítiť by mali všetci.

Okopírovala som líniu jeho tela, objala ho a položila mu dlaň na solár.
,,Nie aby si po teba prišli z domovskej planéty,“ zašepkala som do ticha.
,,Neboj sa, vezmem ťa so sebou,“ povedal rozospato a otočil sa ku mne.
,,Nespíš?“ zasmiala som sa a hrala sa mu s vlasmi.
,,Chcel by som, ale je mi teplo. Páliš ako fras,“ zasmial sa.
,,Prepáč,“ vstala som a otvorila okno.
,,Ak je toto normálna telesná teplota zamilovaného človeka, tak ma 37 rokov nikto neľúbil,“ mumlal do vankúša.
,,Spinkaj,“ chytila som ho za ruku.
,,Dobre,“ ani to nedopovedal a upadol do bezvedomia.

Počítala som jeho nádychy do svitania. Bolo ich 1 146. Na strop mi svietil simulátor nočnej oblohy a ja som ku každému jeho nádychu priradila hviezdu. A priala si, aby sa zobudil a ľúbil ma. Hovorí sa, že keď si niečo zopakujete stokrát, tak sa to splní. Trochu som pridala. Len tak. Pre istotu.

Zaspala som iba na chvíľu. Zatvorila som oči len na malý moment a keď som sa zobudila, vedľa mňa bolo prázdno. Na vankúši ležal papierový model vesmírnej lode, na ktorom bolo mojou očnou linkou napísané: „Nerob paniku, šiel som len po rožky“.

,,Svet je len simulácia. Nič z toho, čo vidíš a cítiš sa naozaj nedeje,“ hovorila som si, keď som sa prevalila na jeho stranu postele s rukou v nohavičkách obalená v perinách s jeho intergalaktickým pižmom.

Čo sa ti snívalo?

01.12.2023

Zobudila som sa s krikom a celá prepotená. Snažila som sa poriadne nadýchnuť, ale nešlo to. Bolo to ako keď zjete niečo suché a nemáte poruke vodu. Nedá sa to preglgnúť a zostane to zaseknuté kdesi v hltane. Zobudil si sa tiež. Ako vždy, keď mám zlý sen. Zasvietil si malú nočnú lampu a pohladkal ma po chrbte. Nič si sa nepýtal, len si mi podal fľašu s vodou a držal ma [...]

Nemôžem sa hnevať

27.11.2023

Povedal si, že ma budeš mať rád aj keby sa ukázalo, že som chlap. Povedal si, že ma budeš ľúbiť navždy, lebo vraj tak by to urobil každý. Prešla som za tebou pešo pol Zemegule stretávala cestou líšky, baobaby a aj ruže, rozprávala som ti o tom uprostred noci ale ty si mi do toho nečakane skočil. Vraj – prepáč, dievča, nechcel som, aby boli moje slová [...]

Nebezpečná hra

25.11.2023

Rád sa hrám. Na niekoho, aj s niekým. Je mi jedno, že som už dospelý, hranie tvorí jadro mojej osobnosti. Je mi jedno, či je to roleplay, spoločenské hry, video hry alebo šport. Mám pocit, že keď sa hrám, som zrazu akýsi múdrejší, uvoľnenejší a menej sám. Nie, že by som mal problém byť sám. Ja som sám väčšinu života a vlastne si to dosť užívam. Ale vo [...]

COP28 Harrisová

USA prispejú do zeleného fondu tromi miliardami, pápež žiada progres

02.12.2023 12:53

Spojené štáty chcú v boji s otepľovaním Zeme presadiť aj zníženie emisií metánu, ktorý je škodlivý pre klímu.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

SaS kritizuje Šutaja Eštoka za predĺženie kontrol Poľskom, ten to nekomentuje

02.12.2023 12:41

Minister sa ukazuje ako neschopný minister nielen na Slovensku, ale aj v očiach našich susedov, uviedol Richard Sulík.

SR Banská Bystrica Donovaly Počasie Sneh BBX

Donovaly a Príslop sú pre kamióny uzatvorené, SHMÚ varuje pred poľadovicou

02.12.2023 11:02, aktualizované: 11:33

Horský priechod Dobšiná je zase uzavretý pre autá nad 3,5 tony.

Tomáš Belko

Slovensko v pozore. Polícia pátra po štvorročnom chlapčekovi a prosí o pomoc

02.12.2023 10:31

Nezvestný Tomáš Belko je vysoký asi 100 cm, má chudú postavu, krátke hnedé vlasy.

kontroverza

Ľudia, čo sa pohoršujú, by sa mali polepšiť😎 Píšem beletriu, nie literatúru faktu. So shut the fuck up 🫦

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 860955x
Priemerná čítanosť článkov: 2870x

Autor blogu

Odkazy