Založ si blog

Ak sa ma spýtaš. . .

Ak sa ma spýtaš, prečo ťa ľúbim, iba myknem plecom.
Neviem, ako sa na to odpovedá, ani ktorá odpoveď by mohla byť správna či korektná. Viem iba, že to tak je a že ma to teší. Vidíš, možno to by mohla byť správna odpoveď. Ľúbim ťa, lebo ma to teší.

Ak sa ma spýtaš, kedy som bola najšťastnejšia na svete, viem to celkom presne.
Keď sme sa stretli druhýkrát a ty si za mnou prišla z konca sveta po dvoch dňoch, lebo si chcela vedieť, či tam ešte som. Myslím, že na mojej láske nikomu nikdy nezáležalo tak veľmi, ako vtedy tebe.

Ak sa ma spýtaš,čo mám na tebe najradšej, tak ti asi poviem, že tvoje vône, lebo ich je veľa a každá časť tvojho tela má vlastnú.
Kamkoľvek v noci rozospatá opriem nos, viem, k čomu som privoňala. Inak voňajú tvoje vlasy, inak tvoja šija, inak tvoje pravé rameno… Marylin Monroe si na spanie vraj obliekala len dve kvapky parfému. Ja si obliekam vesmír tvojich vôní. A tak je to správne.

Ak sa ma spýtaš, prečo som ešte stále s tebou, vždy poviem niečo, čo ťa pobaví.
“Lebo moja druhá milenka dnes nemohla” alebo “Iba kvôli tomu luxusnému zadku”. Milenku nemám, ale to s tým zadkom je do istej miery pravda. Je to ranný rituál, ktorý mi vždy vleje do tela pokoj. Odhrniem ti perinu, vkĺznem pod ňu rukou a čipkovaný lem tvojich nohavičiek sa zavrtí pod mojim dotykom. Nedokážeš si ani predstaviť, koľko radosti spôsobuje iba fakt, že si tam. Že si naozajstná, hmatateľná a mäkká ako nedeľné buchty starej mamy.

Ak sa ma spýtaš, ako si predstavujem budúcnosť, zopakujem ti to, čo hovorím stále.
Malý dom na kraji mesta, čierny pes, ryšavý kocúr, krb a tvoje rastúce bruško. V mojej predstave budúcnosti sme vždy traja. Ty, ja a Ono. Lebo ty si matkou bez dieťaťa. A to nie je správne.

Ak sa ma spýtaš…
Tak ti odpoviem.
Lebo rozprávať sa s tebou v tme a bozkávať ti pri tom líca – to sú chvíle, ktoré zo mňa robia človeka, akým naozaj chcem byť.

Bež ako o život

11.06.2024

Nerada mením svoje zvyky. Keď sa v niečom udomácnim, očakávam, že to tak zostane navždy. Či už ide o vzťahy, jedlo alebo bežecké trate. Keď som pred rokom naposledy bežala po tejto dráhe, položila som donuty na smetiak a rozlúčila sa s Filipom. Jeho žene sa nepáčilo, že chodí behať s niekým, kto má prsia, tak sa prišiel rozlúčiť. Je to valídny argument. Nebola som [...]

Sláva víťazom

14.04.2024

Dvere za posledným narušeným chudákom sa zatvorili a Timo si unavene sadol do kresla na recepcii. Bezprízorne sa díval von. Bolo tam úplné ticho, iba jemné pradenie vonnej lampy rušilo naše bezrečie. Pozerala som sa pred seba a nad čímsi premýšľala. Nespomínam si už nad čím, mala som celkom prázdnu hlavu. Nemám rada, keď sa to deje. Vadí mi to. Ak môj mozog nemá [...]

Koniec sveta

01.04.2024

Mám slabosť pre miesta, kde zastal čas. Také, kde neexistuje sentiment minulosti, ani ťažoba budúcnosti. Miesta, ktoré sú iba tu a iba teraz. Nájdete ich, keď budete kráčať naboso po mokrom piesku a zarývať sa doň pätami. Jedno také poznám. Vždy, keď tam prídem, ocitnem sa v bubline dokonalého Teraz. Nikdy tam nikto nie je, len ja a chlap, ktorý býva na útese celkom [...]

Francúzsko, Paríž

Vo Francúzsku pobodali vojaka hliadkujúceho pred olympiádou

16.07.2024 07:35

Udialo sa tak niekoľko dní pred otváracím ceremoniálom olympijských hier.

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová

Nemecko zakázalo extrémistický časopis, urobilo tiež raziu vo filmovej spoločnosti

16.07.2024 07:22

Faeserová zároveň zakázala aj činnosť spoločnosti Conspect Film GmbH, ktorá sa zaoberá výrobou a distribúciou filmov a videí.

Donald Trump, ucho, obväz

Trump s obviazaným uchom na zjazde Republikánskej strany, ľudia skandovali bojuj

16.07.2024 07:00

Keď Trump vkročil do haly v Milwaukee, kde sa zjazd koná, prítomní skandovali "Bojuj! Bojuj! Bojuj!" a zaťali ruky v päste.

dron

Milión dronov za rok? Na Rusov sa v ukrajinských pivniciach pripravuje armáda strojov

16.07.2024 06:38

Námestník ukrajinského ministra pre digitalizáciu chce, aby Ukrajinci vyrábali za rok milióny dronov.

kontroverza

I know the voices in my head aren’t real, but sometimes their ideas are absolutely awesome.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 321
Celková čítanosť: 950925x
Priemerná čítanosť článkov: 2962x

Autor blogu

Odkazy